توری مرغی

آشنایی با نحوه تولید توری مرغی و کاربرد آن

حتماً شما هم با شنیدن نام توری مرغی به فکر قفس پرندگان یا چیزهایی از این قبیل می افتید. امروزه بیشتر صنایع از انواع توری های پرسی، مرغی، حصاری و … جهت کاربری های مختلف استفاده می کنند و در حال حاضر یکی از نازک ترین و سبک ترین توری در بازار مدل مرغی می باشد. دلیل نام‌گذاری این توری برای این است که کاربردهای فراوانی در حفاظت از مرغ ها و پرندگان داشته است و دلیل معروفیت آن نیز نازک بودن و سبک بودن آن است که برای صنایعی که وزن و حجم اولویت دارد می توانند از این نوع توری استفاده می کنند. در زیر بیشتر به معرفی این محصول و فرآیند تولید آن می پردازیم.

توری مرغی چیست؟

توری مرغی یکی از مشهورترین توری های موجود در بازار است که به شکل شش ضلعی و با وزن بسیار کم و نازک تولید می شود. این توری از جنس مفتول گالوانیزه سرد و گرم است این توری در مدل های مختلفی با سایز های متفاوتی وزنی و سایز چشمه ها تولید می شود و بسته به نیاز مشتری سایز و وزن چشمه ها تعیین می شود. توری های با گالوانیزه گرم در کشور تولید می شوند اما توری های نوع سرد از کشور چین وارد می شود. توری نوع گرم دارای ویژگی های نظیر کیفیت بالا، وزن و استحکام بالا، مقاوم در برابر رطوبت ، دوام و طول عمر بالا، مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی و سازگار با انواع شرایط آب هوایی به خصوص شرایط مرطوب و معتدل مانند شمال کشور می باشد. این توری ها به سرعت نصب می شوند و به دلیل جنس و وزن پایین حمل و نقل آسانی دارند و مشتریان زیادی خواهان استفاده از این محصول هستند.

توری مرغی

نحوه تولید توری مرغی

توری مرغی به صورت رول و در ابعاد استاندارد تولید می شود. جنس این توری از مفتول گالوانیزه است و در نوع گالوانیزه سرد و گرم تولید می شود. وزن توری فنچی با توجه به ابعاد آن تعیین می شود. عرض های استاندارد این محصول که شامل 90 سانت، 120 سانت و 150 سانت می باشد و توری های گالوانیزه سرد که بیشتر وارداتی از کشور چین هستند وزن کمتری نسبت به توری گالوانیزه گرم دارند طول استاندارد هر طاقه 45 متر می باشد که با توجه به عرض آن مساحت های مختلفی را پوشش می دهند. ابعاد چشمه های این توری نیز متفاوت تولید می شود اما استاندارد ترین و پر تقاضاترین ابعاد برای چشمی 3/4 می باشد و بعد از آن 1/2 است که بسیار ریز و مرتب تولید می شود. در تولید توری از کربن کمی استفاده می شود تا مقاومت بالایی در مناطق دارای رطوبت داشته باشد.

مزایای تولید انواع توری مرغی

شاید بعد از حصار کشی بیشتر مزایا را صنعت ساخت و ساز از توری مرغی ببرد. این صنعت برای زیر سازی در کاشی کاری و برای یکنواخت شدن آن از توری استفاده می کند. همچنین استفاده از توری جهت تثبیت عایق پشم شیشه در سقف سوله ها و ساختمان ها مزایای این محصول را نمایان تر کرده است. مزایای بی شماری که سبب رونق صنعت تولید انواع توری گالوانیزه سرد و گرم شده است شامل کاربری و نصب آسان، قیمت مناسب، طول عمر زیاد، عدم نیاز به تعمیر و نگهداری، قیمت مناسب نسبت به سایر فلزات، سازگار با انواع موقعیت های آب و هوایی، مقاومت در برابر رطوبت و نور خورشید و عدم خوردگی و زنگ زدگی و … می باشد. سیم هایی که در فرایند تولید توری از آن استفاده می شود با ضخامت خیلی کم و با چشمه های مختلف در دستگاه های صنعتی بافته می شوند و پس از بررسی و تست مخصوص نهایی در بازار عرضه می شود. مشتریان برای خرید هر مقدار از حجم این محصول چه به صورت عمده و چه به صورت خرده می توانند به فروشگاه های آنلاین و حضوری و نمایندگی های مجاز سراسر کشور مراجعه نمایند.

توری مرغی

تفاوت توری مرغی گالوانیزه سرد و توری گالوانیزه گرم

همان‌طور که گفتیم توری مرغی گالوانیزه سرد وارداتی می باشد و در ایران فقط توری گرم تولید می باشد. تولید این دو محصول تا حدودی متفاوت می باشد. چون هم وزن و هم ویژگی های هر دو متفاوت می باشد. خوشبختانه توری گرم با استقبال زیادی روبرو شده است و حتی توانسته در بازارهای خارجی به موفقیت های بسیاری دست پیدا کند. توری فنچی گرم فرآیند تولید استانداردی را دنبال می کند و در درجه‌ اول کیفیت را سرلوحه‌ کار خود قرار می دهد. مرغوبیت بافت و رعایت تمامی المان ها باعث برتری نمونه‌ داخلی این محصول شده است. وزن توری های ایرانی به دلیل ضخامت بیشتر وایرهای توری بیشتر است ولی از لحاظ قیمت نمونه‌ سرد این محصول قیمت پایینتری نسبت به گالوانیزه گرم دارد.ساختار این محصول با دلیل استفاده از حداقل کربن بسیار محکم است.

توری مرغی در سه سایز چشمه 3/4 ( سه چهارم اینچ)، توری 1/2( یک دو اینچ) و توری 1/2 و 1 تولید می شود. ابعاد توری سه چهارم که پرتقاضاترین محصول می باشد شامل موارد زیر است.

توری با عرض 90 سانتی متر با طول 45 متر و پوشش دهی 40.5 متر مربع مساحت ، وزن توری گالوانیزه سرد 5 الی 5.5 و وزن توری گرم 7 الی 8 کیلوگرم
• توری با عرض 120 سانتی متر و قابلیت پوشش دهی 54 متر مربع وزن نمونه‌ ایرانی این محصول 9 الی 10 کیلوگرم و وزن نمونه‌ چینی آن 7 الی 7.5 می باشد.
• توری عرض 150 با پوشش دهی 67.5 متر مربع محوطه و با وزن توری سرد 9 الی 9.5 و وزن توری گرم 9.5 الی 10.5

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا