سیم خاردار تبری و انواع آن
سیم خاردار تبری و انواع آن
تاریخ : ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
زمان مطالعه : دقیقه

امروزه بیشتر مردم برای حصار کشی ها و جدا سازی فضاهای مختلف به منظور ایجاد امنیت و یا شخصی سازی اراضی خود به جای دیوار که هزینه ای زیاد دارد از انواع سیم خاردار استفاده می کنند که مقرون به صرفه تر نیز می باشد، ما در این مقاله به معرفی سیم خاردار تبری و مزایایش می پردازیم.

 

barbed wire

 

سیم خاردار مفتولی است که دارای تیغ های تیزی می باشد که به جای استفاده از دیوار و مصالح ساختمانی گران بیشتر از آن برای حفاظت از پروژه های امنیتی و حفاظتی و نیز مکان هایی که باید دور از دسترس و آسیب و یا حمله حیوانات باشد استفاده می شود.

سیم خاردار می تواند از هر جنسی ساخته شود مانند فلز، روی، استیل و … که در این میان مفتول گالوانیزه به دلیل استحکام و مقاومت بالا نسبت به بقیه به صرفه تر و مناسب تر است، سیم خاردار دارای انواع خطی و حلقوی می باشد که خود سیم خاردار حلقوی به سه نوع معمولی، سیمی و تبری تقسیم می شود.
در سیم خاردار تبری از یک حلقه سیم مفتولی فنری با جنس گالوانیزه گرم به عنوان پایه کار با قطر سه میلی متر استفاده شده است که در فاصله های معینی از آن تیغ هایی به شکل تبر و قطر دو میلی متر پرس شده است.

سیم خاردار از هر نوعی که باشد می تواند برای ایجاد امنیت در هر جایی وسیله ای مناسب باشد، سیم خاردار تبری از پرکاربرد ترین دسته های سیم خاردار های حلقوی می باشد که بیشتر برای حصار کشی به منظور امنیت به کار می رود.
سیم خاردار تبری دارای قدرت کششی 140 کیلوگرم بر میلی متر است که مقاومت بالایی دارد، سیم خاردار تبری قابلیت استفاده در تمام محیط های صنعتی، کشاورزی، تجاری، مسکونی و زندان ها را دارد.
سیم خاردار تبری از قطر 60 سانتی متر تا 90 سانتی متر ساخته می شود و هر حلقه می تواند پوششی از 9 متر تا 17 متر را داشته باشد و اغلب برای فضاهای نظامی و پادگان ها مورد استفاده است.

 

barbed wire

 

سیم خاردار تبری دارای مقاومت بالایی است که این مقاومت به دلیل همان گالوانیزه گرمی می باشد که در ساختش به کار برده شده است، مقاومت و استحکام در برابر رطوبت و فشار های فیزیکی و عوامل طبیعی از دیگر مزایای سیم خاردار تبری است.

نصب و باز کردن سریع بدون نیاز به متخصص، انعطاف پذیری در هنگام نصب، دوام بالا و سبکی از دلایل استقبال از این نوع سیم خاردار می باشد، سیم خاردار تبری دارای کیفیت و قدرت بالاتری است که به همان نسبت قیمتش نیز در برابر انواع دیگر گران تر می باشد.

این محصول دارای تنظیم بسیار راحت است و بسیار محافظ می باشد چون برای تخریب و برش آن نیاز به ابزارهای خاصی است،

از سیم های خاردار حلقوی هم می توان به طور مستقل و هم بر روی فنس و یا دیوارهای کوتاه استفاده کرد تا سارقان به راحتی نتوانند از آن عبور کنند.

 

barbed wire

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *