توری پرسی چیست و چه کاربردی دارد؟ ( بخش دوم )
توری پرسی چیست و چه کاربردی دارد؟ ( بخش دوم )
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
زمان مطالعه : دقیقه
توری پرسی با داشتن ویژگی های بارزی نظیر مقاوم در برابر خوردگی، زنگ زدگی، اسید و مواد شیمیایی، سطح صاف و یکنواخت، ساختار قوی و سیم‌پیچ خورده و مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سخت نظیر باران و طوفان و در پایان قیمت مناسب نظر بسیاری از صنایع را به خود جلب کرده است. این ویژگی ها شامل تمامی انواع توری خواهد بود و بیشتر دسته بندی توری ها بر اساس همین ویژگی ها و ساختارشان است. به طور کلی انواع توری مشبک یا پرسی شامل موارد زیر است. • توری پرسی بر اساس مواد مصرفی: این نوع توری در دو نوع مشبک سبک وزن و مشبک سنگین وزن تولید می شوند. • توری ریز بافت پرسی: این محصول که بیش‌ترین کاربرد را دارد از مفتول در ساخت آن استفاده شده است و طول عمر توری بستگی به جنس مواد اولیه و نوع طراحی و ساخت آن بستگی دارد. • انواع توری پرسی بر اساس شیوه ساخت و قرارگیری لبه ها و حاشیه ها: این محصول در سه نوع توری با لبه های برش داده شده، توری با لبه های 180 درجه خم شده و توری با لبه های پوشیده شده و محافظت شده با فویل وجود دارد. • توری پرسی از نظر نوع بافت: توری های بافت دار نیز در سه نوع بافت موج دار عادی، بافت موج دار حصیری و بافت موج دار هلندی تولید می شوند.

توری پرسی کاربردهای توری پرسی

به طور کلی توری پرسی در سراسر جهان کاربردهای گسترده ای دارد و تمامی مشاغل صنعتی، خانگی و تجاری به نوعی از کاربردهای بی نظیر توری مشبک یا موج دار بهره می برند. ویژگی های برجسته ای نظیر مقاومت بالا در برابر خراش باعث شده است که در فضاهایی مانند آسانسورها و لابی استفاده می شود. اما توری ها به دلیل اصطکاک بالا به عنوان حفاظ برای زیر پای کارگران در ساختمان سازی نیز استفاده می شود. نوع گالوانیزه این تور در صنایع غذایی برای پودر کردن گوشت و مواد غذایی کاربرد دارد. از مرسوم ترین کاربردهایی که توری پرسی دارد می توان به مواردی نظیر غربالگری،کاغذ سازی، ساخت قفس حیوانات، بسته بندی و فیلتراسیون، حفاظ های مخصوص درب و پنجره، تولید مبلمان و سرویس خواب، تولید پنل های سه‌بعدی، صنایع شیمایی، نفت، متالوژی و پزشکی، نصب سیستم های گرمایشی، پروژه های معماری و برنامه های کاربردی طراحی صنعتی، حصارکشی دور زمین های کشاورزی و زمین های ورزشی، حصارکشی زندان ها و فرودگاه ها، ساخت محوطه شمشیر بازی، محکم سازی بتن ریزی در ساختمان سازی و … اشاره کرد.

قیمت توری پرسی

عوامل بسیاری در قیمت توری پرسی نقش دارند. این محصول از فولاد پرکربن و یا کم کربن، مس، سیم، فیبر، نیکل و سایر مواد فلزی و غیر فلزی تولید می شود که قیمت پایه‌ این مواد نقش مهمی در قیمت توری خواهد داشت. صنایع مختلف که اقدام به خرید توری می کنند ابتدا مقدار مورد نیاز خود را از لحاظ ابعاد و اندازه تعیین می کنند و قیمت نهایی با توجه به مقدار سفارش تعیین می شود. هر چند بسیاری از صنایع توری های با وزن ها و مواد اولیه سفارشی سفارش می دهند که وزن و ضخامت و نوع مواد اولیه به افزایش یا کاهش قیمت محصول می انجامد. معمولاً صنایع برای خریدهای عمده‌ خود و در نمونه های سفارشی از خود کارخانه سفارش می دهند و از این بابت قیمت کمتری را پرداخت می کنند.
دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *