سیم خاردار

همه چیز در مورد سیم خاردار سوزنی

امروزه سیم خاردار از بهترین ابزار حصار کشی برای فضاها و مکان های مختلف می باشد، مردم با استفاده از سیم های خاردار به راحتی می توانند امنیت لازم را برای منازل مسکونی و باغ های خود تامین کنند، یکی از انواع سیم های خاردار سیم خاردار سوزنی است که به معرفی آن می پردازیم.

Needle barbed wire
سیم خاردار نوعی سیم مفتولی است با جنس های مختلف استیل، روی ، فلز و مفتول گالوانیزه که در بین آنها گالوانیزه نسبت به بقیه مقاومت بیشتری دارد، سیم های خاردار به دو دسته خطی و حلقوی تقسیم می شوند که نوع حلقوی دارای دو مدل سوزنی و تبری می باشد.
سیم خاردار سوزنی از دو لایه مفتولی فولادی به عنوان پایه و دو لایه مفتول فولادی دیگر به عنوان تیغه های سوزنی که به دور مفتول اولی بافته شده تشکیل شده است که هر کدام از سوزن ها در فواصل معینی کار گذاشته شده اند.
وزن کلاف های سیم خاردار سوزنی از 7 تا 10 کیلوگرم است که در حلقه هایی با ضخامت 60 و 90 سانتی متری توسط کشورهای مختلف تولید می شود که در این بین ایران هم یکی از تولید کننده ها است که به کشورهای مختلف صادرات انجام می دهد.

Needle barbed wire

این نوع سیم خاردار حلقوی از ارزان ترین روش های حصار کشی در کشورهای مختلف است، سیم خاردار سوزنی با ضخامت مفتولی دو و نیم میلی متری و ضخامت خار دو میلی متری توسط تولید کننده ها تولید می شود.

Needle barbed wire

از این نوع سیم خاردار می توان بیشتر برای حصار کشی بالای دیوار های کوتاه، باغات، کارخانه ها، پادگان ها و مناطق نظامی و … استفاده کرد تا بتوان از آسیب انسان و حیوان جلوگیری کرد، سیم خاردار سوزنی وسیله ای برای حصارکشی امنیتی در قسمت های فوقانی و مرکزی فنس یا توری های حصاری می باشد.
سیم خاردار سوزنی قابلیت حصارکشی بر روی قسمت های فوقانی و زمینی را دارد، این نوع سیم خاردار در روی زمین به صورت وی شکل نصب می شود.
سیم خاردار سوزنی حلقوی به صورت یک مفتول فنری و حلقوی در اختیار مصرف کننده ها قرار می گیرد، این نوع سیم خاردار دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی سرما، گرما و باد و باران است، سیم خاردار سوزنی در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی و خوردگی مقاومت بالایی دارد.
مقاومتی که شاخصه اصلی سیم خاردار سوزنی است به دلیل جنس مفتول آن که از گالوانیزه گرم است می باشد، سیم خاردار سوزنی با توجه به استحکام و مقاومتش، قیمت ارزان تر و نصب آسان تر از سیم های خارداری است که مشتریان زیادی دارد.
انواع سیم های خاردار با توجه به معیارهایی مانند نوع، ضخامت مفتول و فاصله خارها از یکدیگر ضریب امنیتی متفاوتی دارند، البته با توجه به نوع استفاده ای که از آن نیز می خواهیم داشته باشیم باید به فاکتورهایی مانند امنیت، قیمت و محل مورد استفاده توجه کنیم زیرا بی توجهی به نوع استفاده ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد و آسیب های بسیار زیادی به خود ما وارد کند.

Needle barbed wire

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا