آیا میدانید توری مش چگونه تولید میشود ؟
آیا میدانید توری مش چگونه تولید میشود ؟
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
زمان مطالعه : دقیقه
توری مش یا توری جوشی به مجموعه از نوع فلز گفته می شود که این توری ها به وسیله جوش یا در هم تنیده شدن صورت می گیرند. در جهت ساخت این توری از دو شیوه جوش مفتولی یا مقاومتی استفاده می شود. استقامت توری مش به ضخامت آن بستگی دارد. در حقیقت می توان بدین شکل بیان کرد که هر چه میزان ضخامت یا قطر بیشتر باشد استقامت توری نیز بیشتر و با سطح کیفی بالایی خواهد بود. این توری همچنین با اسم انگلیسی Welded wire mesh شناخته شده است و معمولاً همانند یک صفحه شطرنج می باشد. این نوع توری اقسام گوناگونی دارد که هر یک از آن‌ها با توجه به خصوصیاتشان در محل ویژه‌ای استفاده می شوند. به کار گیری توری مش در حیطه های مختلفی مانند حمل و نقل، باغداری، معادن، حصارکشی ، کشاورزی و سایر صنعت های موجود متداول است. مقاومت، پایداری و ایمنی بسیار این محصول یکی از عوامل به کارگیری وسیع آن در حیطه های گوناگون می باشد.در ادامه شما را با توری مش و نحوه تولید و مراحل تولید آن آشنا خواهیم نمود پس با ما باشید. توری مش

آشنایی با نحوه تولید توری مش

همان‌گونه که گفته شد توری مش از بافته شدن میلگرد های فولادی به همدیگر به صورت موازی و  به شیوه تار و پود ساخته می شوند. نحوه تولید توری مش به گونه ای است که میلگرد ها به شکل عمودی و افقی و از طریق جوش در مکان هایی که این دو توری بر روی هم قرار گرفته اند به همدیگر وصل می شوند. وصل شدن این توری ها به کمک جوش باعث بالا رفتن استقامت و ثابت ماندن آن ها شده و مانع از جنبیدن این توری ها می شود. این تولیدات یکی از محصولات کاربردی است که در ساخت و ساز گوناگون به کار گرفته می شوند و بسیار پایدار هستند. توری مش نسبت به دیگر توری ها مزایا و کاربرد بی شماری دارند. علت فروش بسیار این مش مسلح کردن بتن در تأسیسات است که این مورد می تواند یکی عمده ترین مزایای آن باشد. تور مش دارای مقاومت و پایداری بسیار بالایی است. بدان جهت که ناآرامی‌های کششی در بتن ها به حالت خفیفی است زمانی که از مش در بتن استفاده می شود مقاومت بتن بالا رفته و حالت کششی را تقویت می کند‌. به کار گیری توری مش سبب صرفه جویی در هزینه و وقت می شود. بدان جهت که ثبات و مقاومت این قطعه زیاد بوده و فرم هندسی مطلوبی دارد باعث افزایش سرعت عملیات ساخت و ساز شده و از هر جهات به صرفه خواهد بود. نرخ خرید تور مش حدوداً مطلوب است. یعنی شما می توانید برعکس توانایی بسیاری که دارد با نرخی کاملاً مقرون به صرفه آن را تهیه نمایید. این مش در مقابل زنگ زدگی و فرسودگی استقامت بالایی دارد. از سوی دیگر جوش حاصل از اتصال تار و پود این تور به همدیگر سبب بالا رفتن استفاده آن در تأسیسات مستحکم می شود.

آشنایی با مراحل تولید توری مش

مراحل عمده تولید توری مش شامل ورقه هایی است در سایز هایی برابر با 6 ×2/20 سانتی متر است. تار و پود این فرآورده به گونه ای است که نوع میله می تواند از جنس سیاه پر کربن ، استنلس استیل و گالوانیزه باشد.میلگرد های مورد استفاده در تور مش معمولاً به دو قسم ساده و آجدار طبقه بندی می شوند که سایز آن ها گوناگون بوده و با اندازه هایی مانند 6، 8، 10، 12 میلی‌متر می باشد. فرم هندسی حفره های موجود در این توری ها که با نام چشمه نیز مشهور هستند به شکل مربع می باشد. نکته حائز اهمیت درباره تولید مش این است که اگرچه نوع توری مش از سیاه پرکربن باشد خمیدگی آن را غیر فعال خواهد کرد. افزون بر این روش، یک روش دیگر برای تولید توری مش به کار گرفته می شود که به روش اتوماتیک معروف هستند. در این شیوه برای ساخت توری مش معمولاً از میله گالوانیزه یا مفتول سیاه استفاده می کنند. قطر میله بایستی در این روش مشخص شود که به عوامل گوناگونی مانند نوع سیستم، مقدار مورد درخواست مشتری و محل مورد نظر بستگی دارد. این که مش بایستی برای کدام بخش مورد استفاده قرار گیرد در قطر مش وظیفه اساسی را برعهده دارد. توری مش بعد از مشخص نمودن این بخش در سیستم مربوطه قرار گرفته و منحنی های موجود در آن مسطح می شود. بعد از پایان این مرحله به وسیله روکش دهی می توان لزوم به رنگ امیری در آن ها را از میان برد که در این شرایط باز هم به عقیده مشتری و استفاده مش بستگی دارد. اگرچه روکش دهی موردنیاز باشد، روکش دلخواه تولید شده و به وسیله جریان هوا خشک می شود و در پایان داخل بخش حصار بافی خواهد شد.چنانچه سطح کیفی بالای تولید توری مش سبب مقرون به صرفه بودن هزینه های حاصل از آن می‌گردد و دلایل فراوانی بر نرخ این تولیدی اثر می گذارد، از اصلی ترین نکات در خرید توری مش نرخ آن می باشد. از دیگر موارد که بر روی نرخ این توری اثر می گذارد می توان به موارد زیر اشاره نمود: •مقدار قطر توری و مفتول به کار گرفته شده در تولید آن •سایز حفره های استفاده شده در توری •جنس مفتول استفاده شده در تولید این توری •رویه به کار گرفته شده در توری مش مواردی که بیان شد از اصلی ترین عوامل اثرگذار بر بالا رفتن یا پایین آمدن نرخ این فراورده می شود.
دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *